Nowość!
TRYCHOLOGIA INIEKCYJNA - zabieg stymulujący porost włosów i zapobiegający ich nadmiernej utracie

Peelingi chemiczne

Słowo peeling oznacza dosłownie obierać lub zdzierać. W dermokosmetyce jest to coś co wywołuje przyspieszoną odnowę komórkową warstw skóry w różnych celach , takich jak: oczyszczenie, odżywienie, nawilżenie, obkurczenie, złagodzenie oznak starzenia, regulowania sebum, rozjaśnienie itd.

Peeling chemiczny jest dziś uznawany za dobrą alternatywę, mało inwazyjną i pozwalającą zachować skórę zdrową, estetycznie piękną, bardziej odporną na oznaki starzenia. Jego użycie nie ogranicza się jedynie do typowego zabiegu, jest stosowany także jako uzupełnienie lub jeden z elementów innych procedur dermokosmetycznych,jak mikrodermabrazja,mezoterapia, wypełnienia skórne.

W zależności od głębokości działania użytej substancji, peeling może być:

  • powierzchniowy: powoduje zniszczenie warstwy rogowej i częściowo też naskórka (0,06-0,45 mm)
  • średniogłęboki: powoduje całkowite zniszczenie naskórka oraz całkowite lub częściowe warstwy brodawkowatej skóry właściwej (0,46-0,6 mm)
  • głęboki: wywołuje całkowite zniszczenie naskórka oraz skóry właściwej aż do środkowej części jej warstwy siateczkowej (powyżej 0,61 mm)

MANDELIC PEEL jest kwasem pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkich migdałów. Zwyczajowo stosowany jest do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nietorbielowego oraz w celu przygotowania skóry w zabiegach laserem. Odpowiedni dla skóry wrażliwej, gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze, a więc penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia.

  • duża zdolność przebudowy skóry
  • działanie rozjaśniające
  • działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne

GLICOLIC PEEL to jedna z substancji najczęściej używanych do peelingu powierzchniowego

  • naprawa fotouszkodzeń skóry
  • indukcja stanów zapalnych
  • pobudzanie do produkcji kolagenu

SALICILIC PEEL kwas salicylowy posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, antyseptyczne, antybakteryjne, ściągające. Zastosowanie: skóra trądzikowa (grudki, krostki, zaskórniki)

KWAS TRÓJCHLOROOCTOWY 30% TCA
 

FROST PEEL to profesjonalny zabieg kosmetyczny o dermatologicznej skuteczności. Efekty zabiegu: odmłodzenie skóry, wypłycenie zmarszczek, poprawa jędrności i elastyczności,wygładzenie cery,redukcja przebarwień,rozjaśnienie i ujednolicenie kolorytu skory. Polecany dla skór dojrzałych wymagających silnej stymulacji i rewitalizacji z widocznymi zmarszczkami  oraz objawami fotostarzenia. Rekomendowany także dla cery z przebarwieniami i bliznami o różnej etiologii oraz w zabiegach redukujących rozstępy.

KWAS LAKTOBIONOWY Korzystnie działa na zmniejszenie gry naczyniowej, łagodzi zmiany w dermatozach, takich jak atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik pospolity i różowaty. Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne. Posiada silne właściwości regenerujące.

PEELING ZIOŁOWY Oparty na składnikach roślinnych. Nie powoduje bliznowaceń, ponieważ złuszcza tylko wierzchnie warstwy naskórka do głębokości warstwy podstawnej. Niweluje blizny potrądzikowe, wypryski ropne podsychają, ustępują nacieki. Dla osób młodych jak i w podeszłym wieku.